BASINDA

KODA’DAN MÜZİK ŞÖLENİ

15.1.2016 14:48:52

Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde her ay ünlü şef ve solistlerle birlikte muhteşem konserler veren Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA), 14 Aralık Pazartesi akşamı yine unutulmaz bir klasik müzik şölenine imza atacak. Orkestra; Şef Rengim Gökmen’in yöneteceği konserde, Rüya Taner (piyano) ve Yusuf Çelik’e (viyolonsel) eşlik edecek. devamı »


İLBER ORTAYLI’YA SEVGİ SELİ

15.1.2016 14:38:20

Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşiye konuk olan ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, sevgi seli ile karşılandı. Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte salon tamamen dolarken, içeri giremeyen vatandaşlar için fuayeye dev ekran kuruldu. Prof. Dr. Ortaylı, yaptığı tespit ve politik dokundurmalarla seyircileri hem güldürdü hem de düşündürdü. devamı »


SANAT SEZONUNA MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ

1.10.2015 14:18:12

Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi, yeni sanat sezonuna muhteşem bir konserle ‘Merhaba’ dedi. Şef Oğuzhan Kavruk yönetiminde, KODA ve konuk sanatçıların sahneye çıktığı konser, sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı. devamı »


KODA’NIN EZGİLERİ KIBRIS’TA YANKILANACAK

8.9.2015 14:52:05

Bu yaz yurt içi ve dışında verdiği muhteşem konserlerle adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, KKTC’nin Girne kentinde düzenlenecek ‘Uluslararası Zeytin Festivali’ne davet edildi. KODA, 3 ve 4 Ekim’de vereceği iki konserle, festival ziyaretçilerine müzik ziyafeti sunacak. Ayrıca orkestra, Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nin 29 Eylül’deki sezon açılış konserinde de ünlü sanatçılara eşlik edecek. devamı »


KODA DÜNYAYA AÇILDI

8.9.2015 14:51:53

Geçtiğimiz Ocak ayında sanat yolculuğuna başlayan ve kısa sürede klasik müzik dünyasının yükselen yıldızı olan Karşıyaka Oda Orkestrası (KODA), ilk uluslararası sahnesine İsveç’te çıktı. 6 - 9 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleşen Carlscrona Klasik Müzik Festivali’ne davet edilen KODA, dev organizasyonda Türkiye’yi ve Karşıyaka’yı başarıyla temsil etti. devamı »